Bıldırcın Kafesi

Bıldırcın Kafesi,Aytav Tavukçuluk Ekipmanları | Bıldırcın Kafesi

Bıldırcın Kafesi

Bıldırcının yetiştirilme sürecinde kullanılan bıldırcın kafesi, koruma ve temel ihtiyaçları sağlama görevi üstlenir. Oldukça kullanışlı bir yapısı vardır. Rahat, kaliteli ve donanımlı bir seçim yapıldığı takdirde bıldırcınlar için çok güzel yaşam alanı sunabilir. Bu durumda kullanımın da büyük bir etkisi olduğu söylenebilir. Kafes hijyenik kurallara dikkat ederek kullanıldığı zaman her açıdan daha verimli olacaktır.

Bıldırcın kafeslerinin modelleri birçok yönden birbirinden ayrılır. Bununla birlikte fiyat aralıkları da değişmektedir. İhtiyaç değerlendirilerek tüm modeller arasından uygun bir seçim yapılmalıdır. Uzun vadede olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamak için kalite konusunda taviz verilmemelidir. Özellikle ölçü konusuna dikkat edilmeli, gerektiği takdirde bir yardım alınmalıdır. Aksi takdirde sağlanan alan bıldırcınların yaşam alanı için yeterli olmayabilir. Herhangi bir darlık durumu olduğu zaman bıldırcın rahat edemeyecek, yumurtalarından elde edilen verim de büyük oranda düşecektir.

Bıldırcınları yetiştirme sürecinin her anında kafes önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin kafesin tabanına yerleştirilen bir ızgara ile rahat bir şekilde gübre temizliği yapılabilir. Izgara ve kafes ölçülerinin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Yumurtalama zamanında ise yumurtaları korumak ve herhangi bir tahribat oluşturmadan toplamak kafes sayesinde mümkün olmaktadır. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan bıldırcın yumurtalarının etrafı yumuşak bir cisim yardımı ile çevrilmelidir. Kafes ölçüleri doğru bir şekilde ayarlanıp belli başlı unsurlara dikkat edildiği zaman birçok açıdan verim sağlanacaktır.


Eklenme Tarihi: 08.08.2019Bizi Takip Edin